Kontrast Renk: Varsayilan Renkler Sari Üzerine Siyah Pembe Üzerine Siyah
Yazı boyutunu değiştir:
Yazi boyutunu küçült Yazi boyutunu büyüt Varsayilan degerleri yükle
Altı Nokta Körler Vakfı'nın resmi sitesine gitmek için buraya tıklayınız. Yeni pencerede açılır.

Bu site görme engelli kullanımına uygun
şekilde hazırlanmıştır.

Teknolojik Araçlar

Destek Teknolojileri Satan Kuruluşlar 

Günümüzde teknoloji ilerlerken engelli vatandaşlarımız için birçok eylem kolaylaşmaya başlıyor. Görme Engellilere yönelik birçok teknolojik araç üreten firmaların bağlantılarını takip ederek yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.  

 

Yazının devamı için buraya tıklayınız
 

 Mobil Okuyucu (Knfb Reader)

Mobil Okuyucu

Mobil Okuyucu telefonlara yüklenen bir yazılımdır. Bu yazılım ile telefonunuzla fotoğrafını çektiğiniz yazıyı sese dönüştürerek dinleyebilir, dilerseniz telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Symbian işletim sistemli ve programa uyumlu herhangi bir cep telefonuna sahip olmanız yeterli. Nokia N82, N85, N86, Nokia 6220 Classic, N95 8GB, N79  cihazları programa uyumlu olup bu telefonları piyasada rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yazının devamı için buraya tıklayınız
 

 Sensörlü Kitap Okuma Cihazı

Sensörlü Kitap Okuma Cihazı resmi

Siyah-beyaz veya renkli belge ve kitapları hatasız birşekilde bilgisayar ortamına aktardıktan sonra onları dinleyerek okuma veyaistediğiniz depolama birimlerine;  sesveya metin olarak kaydetme imkânı tanır.

Eye-Pal yüksek kaliteyle bilgisayara aktardığınız metinlerimüstakil olarak yahut kitap şeklinde kaydetmenizi sağlar.

Yazının devamı için buraya tıklayınız
 

SMS Yazar

Güney Kore'nin elektronik devi Samsung, sesli mesajı yazılı hale getirebilen ilk ses tanımlı cep telefonunu üretti. Şirketin Başkan Yardımcısı Peter Skarzynski, yeni ürünün tanıtımında yaptığı açıklamada, kullanıcıların ilk kez kablosuz olarak mesajlarını doğrudan cep telefonlarına dikte edebileceklerini söyledi. Bu yenilik, görme ve ellerini kullanamayan engelliler tarafından sevinçle karşılandı.

Yazının devamı için buraya tıklayınız