Kontrast Renk: Varsayilan Renkler Sari Üzerine Siyah Pembe Üzerine Siyah
Yazı boyutunu değiştir:
Yazi boyutunu küçült Yazi boyutunu büyüt Varsayilan degerleri yükle
Altı Nokta Körler Vakfı'nın resmi sitesine gitmek için buraya tıklayınız. Yeni pencerede açılır.

Bu site görme engelli kullanımına uygun
şekilde hazırlanmıştır.

 Sensörlü Kitap Okuma Cihazı

Sensörlü Kitap Okuma Cihazı resmi

Siyah-beyaz veya renkli belge ve kitapları hatasız birşekilde bilgisayar ortamına aktardıktan sonra onları dinleyerek okuma veyaistediğiniz depolama birimlerine;  sesveya metin olarak kaydetme imkânı tanır.

Eye-Pal yüksek kaliteyle bilgisayara aktardığınız metinlerimüstakil olarak yahut kitap şeklinde kaydetmenizi sağlar.

Eye-Pal ile en kalın kitaplarınızı, gazetelerinizi, dergilerinizi ve bir isim altında birlikte bulunmasını istediğiniz dokümanlarınızı wav, xml, rtf, txt ve diğer formatlarda kaydedebilirsiniz.

Kitaplarınızı bir kütüphane sistemi ile kaydedebilme imkânı sağlayan kitap oluşturma arayüzü sayesinde kitap ismi, yazarı, yayın evi, kitabın kısa açıklaması gibi bilgileri girebilirsiniz. Daha sonra bu dokümanları yeniden açıp sayfa ekleyebilir veya sayfa çıkarabilirsiniz.

Kitap tarama modunda iken, cihazın özel sensörü sayfaların çevirildiğini algılar ve bir sonraki sayfayı siz herhangi bir tuşa basmadan otomatik olarak hafızasına alır.

Taradığınız dokümanın kaç sütun, kaç kelime, kaç paragraf içerdiğini ve metin yüzdesini tek bir tuş ile öğrenme imkânı sağlar. Sözlük tabanlı tanıma yapabilmesi sayesinde, sözcük karşılaştırmasını yaparak en hatasız karakter tanıma çözümünü sağlar.

Beyid Ltd tarafından Türkçe’ leştirilen Eye-Pal Türkçeyi mükemmel olarak destekler ve tüm popüler sentezleyicilerle uyumlu olarak çalışır.

Eye-Pal’ın akıllı tasarım ve mühendisliği:

Taradığını anında okuyan Eye-Pal, hız noktasında mükemmel bir zaman tasarrufu sağlamaktadır.

400 gr ağırlığı ve katlanabilir ayakları sayesinde dizüstü bilgisayarınızla birlikte kolayca taşıyabilirsiniz.

Kendi ışığı sayesinde, ortam karanlık dahi olsa çekim yapabilmektedir.

Eye-Pal, yüzey üzerinde konumlandırılabilen ve L şeklinde açılan iki hafif ve taşınabilir ayağa sahiptir. Bu yapı, kameranın net bir görüntü elde etmesi için gereken mesafeyi korur ve kullanıcıya basılı materyali nasıl yerleştireceğini gösterir. Başka hiçbir ayarlamaya ihtiyacınız yoktur.

Microsoft Windows® XP/Vista/7 (32 ve 64 bit). Apple Mac (OS X Version 10.5 ve üzeri) işletim sistemleri ile tam uyumlu çalışmaktadır.

Kaynak: http://www.beyid.com.tr/Sensorlu_Kitap_Okuma_Cihazi_Eye-Pal

 
< Önceki öğeye gitmek için tıklayınız   Sonraki öğeye gitmek için tıklayınız >