Kontrast Renk: Varsayilan Renkler Sari Üzerine Siyah Pembe Üzerine Siyah
Yazı boyutunu değiştir:
Yazi boyutunu küçült Yazi boyutunu büyüt Varsayilan degerleri yükle
Altı Nokta Körler Vakfı'nın resmi sitesine gitmek için buraya tıklayınız. Yeni pencerede açılır.

Bu site görme engelli kullanımına uygun
şekilde hazırlanmıştır.

Teşekkürler

Görme engelli vatandaşlarımızın teknolojiden faydalanarak bilgiye ulaşmasında kuşkusuz bilgisayarların ve destek teknolojilerin katkısı çok büyüktür. Bazı engelli vatandaşlarımız bilgisayar okuryazarlığı eğitimlerini okullarda almaktayken, bazı vatandaşlar ise birçok farklı sebepten bu fırsattan yararlanamamaktadır.

Bu site, Beykent Üniversitesi - İletişim ve Tasarım yüksek lisans bitirme tezi çalışması ile yola çıkalarak kararlaştırıldı. Bilgi almak için  Altı Nokta Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri ile yapılan görüşmelerde projeyi genişleterek, görme engelli kullanıcılarımızın "temel bilgisayar kullanımı", "ekran okuyucu kısayolları" ve bunun gibi komutların nasıl kullanılacağını anlatan bilgiler ve dersler içermesine karar verildi. Böylece bilgisayar eğitimi alamayan ya da yeterli derecede kullanamayan görme engelli vatandaşlarımızın zamandan bağımsız olarak bu eğitimleri alması ve bilgi kaynaklarına daha rahat ulaşmaları amaçlandı.

Bu sitenin hazırlanmasında bana büyük destek olan motivasyonumu hep yüksek tutan ve sitede yer alan bilgiler için hiçbir yardımı esirgemeyen Altı Nokta Körler Vakfı Rehabilitasyon Merkezi müdür yardımcısı Mustafa Yörük, bilgisayar öğretmeni Muhammet Ekinci ve değerli öğrencilerine en büyük teşekkürlerimi sunarım.

Ayrıca "Erişilebilirlik Standartları" kapsamında sitenin teknik altyapısının sağlanması, yeniden gözden geçirilmesi ve barındırılması konusunda benden desteğini esirgemeyen Disual firmasının yönetici ortaklarından Moti Fins ile tasarımda bana destek olan Uraz Kineş'e teşekkür ederim.

Bu projeye vesile olan yüksek lisans tez danışmanım Doç. Zekiye Sarıkartal'a engin bilgilerini benimle paylaşarak, her adımda yol gösterdiği için teşekkür ederim.

Değerli bilgileriyle bana ışık tutan kişilerin katkılarıyla hazırlanan bu siteden tüm görme engelli vatandaşlarımızın faydalanacağını umarım.

 
< Önceki öğeye gitmek için tıklayınız   Sonraki öğeye gitmek için tıklayınız >